Moxa Türkiye

Moxa MGate 5111 Serisi

1-port Modbus / PROFINET / EtherNet / IP - PROFIBUS slave gateway

 • PROFIBUS DP V0 slave desteği
 • Modbus RTU/ASCII/TCP master/slave desteği
 • EtherNet/IP adapter veya PROFINET IO cihaz desteği
 • Yerleşik veri trafiği denetimi, tanılama, durum denetimi ve hata koruması
 • Yerleşik Ethernet kaskad bağlantı ile kolay kablolama
 • Yedekli çift DC güç girişi ile röle çıkışı
 • Konfigürasyon yedekleme/kopyalama ve etkinlik kaydı için MicroSD kart
 • 2kV yerleşik izolasyon korumasına sahip seri port
 • -40 ila 75°C geniş çalışma sıcaklık aralığı destekli modeller
 • IEC-62443 uyumlu güvenlik özellikleri
 • MGate 5111 : Modbus/PROFINET/EtherNet/IP’den PROFIBUS’a slave gateway, 0 ila 60°C çalışma sıcaklık aralığı
 • MGate 5111-T : Modbus/PROFINET/EtherNet/IP’den PROFIBUS’a slave gateway, -40 ila 75°C çalışma sıcaklık aralığı
MGate 5111 endüstriyel Ethernet ağ geçitleri, veriyi Modbus RTU/ASCII/TCP, EtherNet/IP, PROFINET, ve PROFIBUS protokolleri arasında dönüştürür. Tüm modeller sağlam metal kasa ile korunur, DIN-raya monte edilebilir, ve yerleşik seri izolasyona sahiptir. Modbus, en yaygın olarak kullanılan endüstriyel iletişim protokollerinden biridir, EtherNet/IP, PROFINET ve PROFIBUS protokolleri ise fabrika otomasyonu ve proses otomasyonunda sıkça kullanılmaktadır. MGate 5111 Modbus RTU/ASCII/TCP master ve slave modlarının her ikisini de destekler, böylece Modbus cihazlarını Siemens PLC’leri gibi PROFIBUS destekli PLCler veya DCSlere kolayca bağlamak mümkün olur. Sistem entegrasyonu için MGate 5111, Rockwell Automation PLClerinden PROFIBUS PLC/DCS sistemlerine gibi bir senaryoda, EtherNet/IP kullanan PLC/SCADA sistemlerine bağlanabilir. Ya da PROFINET destekli yeni bir Siemens PLC sisteminden mevcut bir PROFIBUS destekli sisteme entegrasyon sağlayabilir. MGate 5111 ağ geçitleri kolay konfigürasyon ve hızlı bakım sağlamak için tasarlanmıştır. Kullanışlı bir web konsolu, uzaktan bakım görevleri tanımlamada kullanılabilir, ayrıca konfigürasyon sihirbazı UI, ağ geçidinizi hemen kurmanıza yardımcı olur. Kapsamlı bir sorun giderme araç grubu, konfigürasyon süresini ve sistem duruş sürelerini azaltır. Bu dayanıklı tasarım, fabrika otomasyonu, petrol& doğal gaz, su ve atık su ile proses otomasyonu alanındaki benzer endüstriyel uygulamaların ihtiyacına cevap veren bir çözüm sunar.

 

Kolay Konfigürasyon

MGate 5111 serisi ağ geçitleri, çoğu uygulamanın protokol dönüşüm gereksinimlerine yönelik ayarlamaları kolayca tamamlamanıza yardımcı olan, kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Çok zaman alan, kullanıcının detaylı konfigürasyon parametrelerini teker teker girmesini gerektiren programlardan kurtarır. Quick Setup aracıyla protokol dönüşüm noktalarına kolayca erişebilir ve birkaç adımda konfigürasyonu tamamlayabilirsiniz. Uzaktan denetim için web konsol ile Telnet konsol destekleyen MGate 5111, HTTPS ve SSH dahil, daha yüksek ağ güvenliği sağlayan şifreli haberleşme fonksiyonlarını destekler. Buna ek olarak firmware kayıt fonksiyonları, bağlantı ve Modbus bakım etkinliklerini kaydetme amacıyla sunulmuştur, kullanıcılar kayıtları uzaktan, web konsol yoluyla inceleyebilir.

Çok Çeşitli Bakım Fonksiyonları

MGate 5111, özellikle de kurulum aşamasında kolay sorun giderme için protokol tanılama ve trafik denetimi destekler. Slave ID veya kayıt adresleri gibi alanlardaki hatalı yazılım parametrelerinden kaynaklanan bağlantı sorunları , veya hatalı komut konfigürasyonları, “Protocol Diagnose” ve “Traffic Monitor” fonksiyonlarıyla kolayca ayıklanır, böylece ilgili veriyi alıp kontrol ederek hataların temel nedenlerini kolayca tespit etmek mümkün olur. MGate 5111 ağ geçitleri durum denetimi ve hata koruma fonksiyonlarını da destekler. Durum denetimi fonksiyonu bir Modbus cihazıyla bağlantı kesildiğinde veya cihazdan yanıt alınamadığında PLC/DCS/SCADA sistemine uyarı gönderir. Bu durumda ana işlemci PLC/DCS her uç cihazın durumunu alarak yöneticilere alarm yollar. Bir PROFIBUS kablosu koptuğunda, hata koruma fonksiyonu uç cihazlarda kullanıcı tarafından daha önceden tanımlanmış eylemleri tetikler.


Modbus kullanan cihazların çaba harcamadan PROFINET/PROFIBUS ağlara nasıl bağlanılabileceği hakkında daha fazla bilgi için tıklayın: “Moxa ile Aşırı Pratik Modbus-PROFIBUS/PROFINET Bağlantısı”