OT ve IT Yakınsamasında Başarı İçin ​Üç Kritik Adım

Adım 2: Verilerin Bağlanması

Veri Bağlantınızı Güvenilir ve Gizli Hale Getirin

Ağ Altyapınızı Optimize Edin

​Eski sistemlerde verinin LAN’dan WAN’a geçmesi çok nadiren gerekliydi. IIoT uygulamalarında ise verinin gerçek zamanlı olarak LAN’dan WAN’a aktarımına ve uçtan buluta veri aktarım taleplerinin artışıyla başa çıkabilmeye ihtiyaç duyulur. Moxa, maksimum ağ çalışma süresi, uçtan buluta ağ koruması ve ağ altyapınızı IIoT veri bağlanabilirliği için optimize etmek için güvenli uzaktan erişim özelliği sunan çok çeşitli endüstriyel ağ altyapı çözümleri sunar.

I. Güvenilir Veri Bağlantısı İçin Maksimum Ağ Çalışma Süresi

Ağın çalışma süresini en üste çıkarmak, sistemler arasında ve LAN ile WAN arasında veri iletimini güvenceye alır. Moxa’nın endüstriyel ağ altyapısı çözümleri güçlü bir ağ performansı, optimize edilmiş ağ işlemleri ve zahmetsiz kurulum ile ağ çalışma süresini iyileştirir.

Yüksek Bant Aralığı İçin Geniş Çözüm Yelpazesi

Ağ çalışma süresini artırmak için önce ağda yeterli bant genişliğiniz olduğundan emin olun. LAN’dan WAN’a iletilen yüksek hacimli ham veri, yüksek bant genişliği gerektirir. Moxa, 10 GbE Ethernetten 4G ve 802.11n’ye, büyük veri bağlantısı için yeterli bant genişliğini sağlayacak ​çok çeşitli çözümlere sahiptir.

Moxa Çözümleri:

Çok Çeşitli Ağ Yedekliliği Çözümleri

Ağın çalışma süresini artırmak için, olası bir ağ kesintisinden kaçınmak çok önemlidir. Farklı ağ işlemleri, kesinti süresini en aza indirmek için farklı kesinti önleme yöntemleri gerektirir. Moxa, unicast, multicast, kablolu ve kablosuz dahil, çok çeşitli ağ yedekleme çözümleri sunar. Böylece her türlü ağ tasarımında maksimum ağ çalışma süresi sağlar.

Moxa Çözümleri:

Akıllı Ağ Kurulum Araçları

Ağ çalışma süresini artırmak için, kurulum aşamasında stabil bir ağ oluşturmak önemlidir. Ayarların doğruluğunu garanti ederken ayar süresini kısaltan akıllı bir ağ kurulum aracı yararlı olabilir. Moxa, stabil olmayan bağlantı olasılığını en aza indiren akıllı ve hassas yapılandırma işlevlerine sahip kablolu ve kablosuz ağ dağıtım araçlarına sahiptir.

Moxa Çözümleri:

  • Moxa’nın ağ cihazlarını yapılandırma aracı MXconfig, cihazları toplu yapılandırma için kolay ve pratik bir yol sunar. Kurulum ve bakım işlerini azaltırken ağ kesinti sürelerini de en aza indirir: MXconfig ile Toplu Konfigürasyon

II. Güvenli Veri Bağlantıları İçin Uçtan Buluta Ağ Koruması

Ağ korumasını güçlendirmek, özel bir LAN’dan ortak bir WAN’a veri bağlantısını güvence altına alır. Endüstriyel ağ altyapısı çözümlerimiz, ağları korumak için güvenli gömülü birimler, çok katmanlı ağ koruması ve güvenlik yönetimi sağlar.

IEC 62443 Standardı: Bileşen Düzeyinde Güvenlik

Ağı korumak için, öncelikle cihazın yeterince güvenli olduğundan emin olun. Daha fazla cihazın çevrimiçi olması gerekeceğinden, ağ cihazlarının IEC 62443 standardına göre güvenlik seviyelerini yükseltmesi gerekir. Bu standarttaki hükümler, ağ cihazlarının IIoT veri bağlantılarını güvenceye alabilmesini sağlar.

Moxa Çözümleri:

  • Endüstriyel siber güvenlik kontrol listesiyle derinlemesine savunma önlemlerinin her birinin üzerinden geçtikten sonra, yüksek güvenlik özelliklerine sahip Moxa donanımlarına bir göz atın: Endüstriyel Ağlarınızı Koruyun

Endüstriyel Kontrol Ağları İçin Çok Katmanlı Güvenlik Mimarisi

Ağı korumak için, tüm ağın bir siber saldırı tarafından kesilme olasılığını azaltmak için ağı korumalı ayrı bölgelere ve hücrelere bölün. Endüstriyel güvenli yönlendiriciler transparan bir güvenlik duvarı ile bölge ve hücre koruması sağlayabilir, çok katmanlı korumayla güvenli veri iletimini güvenceye alır.  

Moxa Çözümleri:

Kullanıcı Dostu Güvenlik Yönetimi

Ağı korumak için, güvenlik ayarlarını kurup denetlemek ve ağ üzerinde bulunan çok sayıda cihazın durumunu  takip etmek çok önemlidir. Kullanıcı dostu bir güvenlik yönetimi aracı, kullanıcıların çok sayıda ağ cihazı için güvenlik düzeyi belirlemesine, güvenlik durumunu hızlı ve kolay biçimde denetlemesine yardımcı olur. 

Moxa Çözümleri:

  • ​Kullanımı kolay ağ yönetimi yazılımı MXstudio, MXview Security View özelliği sayesinde tüm ağın güvenlik durumuna tek bakışta hakimiyet, MXconfig Security Wizard ile 3 adımda güvenlik kurulumu sağlayın: MXstudio

III. Güvenli Veri Bağlantıları İçin Çok Çeşitli Uzaktan Erişim Çözümleri

​Uygun bir uzaktan erişim çözümü, veri bağlantısının uzaktan izleme için güvenli olmasını sağlayacaktır. Endüstriyel ağ altyapısı çözümlerimiz, çeşitli taleplerinizi karşılamak için bulut tabanlı güvenli uzaktan erişim çözümlerine ek olarak 4G ve VPN üzerinden güvenli uzaktan erişim sağlar.

Bulut Tabanlı Çözümler İle Eksiksiz Bir Uzaktan Erişim Paketi

Bulut servisleriyle uzaktan erişim ayarlamayı düşünüyorsanız, saha içi dağıtım için güvenli bir ağ geçidi, bulut servisleriyle uyumlu güvenli bir uzaktan erişim platformu ve kullanıcı cihazlarına yüklenebilen istemci tabanlı bir yazılım kullanarak bağlantıları kolay ve güvenli hale getirin. 

Moxa Çözümleri:

  • Uzaktan bakım ve denetim için, ana sunucular, sahadaki makineler ve saha personeli arasında VPN bağlantıları kurmanızı sağlayacak, kolayca yönetilebilen ve güvenli bağlantı sağlayan bu platformu inceleyin: MRC Uzaktan Güvenli Erişim Paketi

Merkezden Yönetilebilen Hücresel Çözümler

Büyük ölçekli bir uygulamayı güvenli bir şekilde uygulamak ve yönetmek için uzaktan erişim ayarlamayı düşünüyorsanız, cihaz yönetimi araçlarıyla yapılan hücresel çözümler günlük işlemlerinizi kolaylaştırabilir. Akıllı hücresel cihaz yönetim aracı, toplu kurulum işlemini kolaylaştırır ve uzaktan yönetimin güvenli olmasını sağlar.

Moxa Çözümleri:

  • IIoT için 4G üzerinden büyük veri bağlantısı sağlayabilecek, kullanıcıların kolayca ve güvenli bir biçimde veriye ulaşmasına ve veri yönetimine imkan tanıyan OnCell Central Manager destekli hücresel ağ geçitlerini inceleyin: OnCell G3150A-LTE Serisi

Standart VPN Çözümleri

VPN çözümleri, sistem entegratörlerinin uzak sahalar arasında güvenli iletişim tünellerini kolayca konumlandırmalarına yardımcı olur. IPsec ve OpenVPN teknolojileri gibi VPN çözümleri, endüstriyel uygulamalar için gereken ara bağlantıyı güvence altına almak için farklı ağlar arasında köprü kurar.

Moxa Çözümleri:

IT – OT Entegrasyonunda Yardıma Mı ​İhtiyacınız Var?

Verilerin Toplanması

Bilgi Alın

Verilerin Anlamdırılması

Bilgi Alın