Moxa’nın RedBox ve Ethernet Anahtarlarıyla Devreye Alınan Trafo Merkezi Sayısı 500’ü Aştı

​Son bilgilere göre, Moxa’nın geniş IEC 61850-3 Ethernet anahtar yelpazesi ve PRP/HSR destekli redbox ürünleri dünya çapında 500’den fazla trafo merkezinde kullanılıyor. Moxa’nın trafo merkezi otomasyon sistemlerine yönelik ürün yelpazesi ABD, Almanya, Güney Kore gibi yüksek teknolojiye ev sahipliği yapan ülkelerden Brezilya, Endonezya, Cezayir gibi gelişmekte olan ülkere dünyanın dört bir yanında tercih ediliyor. Türkiye de son birkaç ayda devreye alınan trafo merkezleriyle bu listeye girmiş durumda.

Akıllı şebekelerin yükselişi ve dünyada akıllı trafo merkezlerinin bir norm haline gelmesiyle IEC 61850-3 sertifikalı, PRP/HSR yedeklilik protokollerini destekleyen, yüksek dayanıklılık ve kesintisiz haberleşme getiren haberleşme donanımlarına talep de yükseliş gösterdi. Buna paralel olarak bu alanda sunulan çözüm çeşitliliği de benzer bir artış yaşadı. Öte yandan Moxa, trafo merkezi ağlarında sıfır kesinti sunan PRP/HSR destekli donanımları ilk geliştirenlerden biri konumunda bulunuyor. Moxa’nın PRP, HSR, Coupling ve Quadbox özelliklerini tek bir cihaz bünyesinde toplayan esnek RedBox çözümü, “endüstriyel ağlarda sıfır kesinti süresi”ni yalnız bir fikir olmaktan çıkarıyor. 

Son teknolojiden yararlanan akıllı trafo merkezlerinde artık milisaniyelik kesintiler dahi hoşgörülmüyor. En son devreye alınan trafo merkezleriyle birlikte artık Türkiye de Moxa’nın IEC 61850-3 uyumlu, PRP/HSR destekli çözümlerinden faydalanan ülkeler arasına girmiş durumda.

Moxa’nın trafo merkezlerine yönelik ürünlerini incelemek için tıklayın. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.