Akıllı RS-485 ile Kurulumda Deneme Yanılmaya Veda Edin

RS-485 Çok Mu Zahmetli? Artık Deneme Yanılmaya Veda Etme Zamanı!

RS-485 saha cihazlarının kurulum ve konfigürasyonunun yorucu ve sinir bozucu olabileceği bilinen bir gerçek. RS-485 seri haberleşme protokolü, aynı veri hattına birden fazla cihazın bağlanabilmesini sağlar, ve 1200 metreye kadar 9600 bps hızda eşdüzeyler arası iletişimi destekler. Ancak bu protokol,  pull-high/low dirençlerinin ve sonlandırma direncinin manuel olarak, deneme yanılmayla ayarlanmasını gerektirir. Bunun yanı sıra birçok farklı konfigürasyon ayarının da doğru olanı bulana kadar denenmesini gerektirir. RS-485 ağlarında sorun gidermede ise sayısız olası nedeni elemek gerekir. Deneme yanılmaya bağlı kalmak yerine, RS-485 cihazlarınızı tek adımda konfigüre etmek ve sorun gidermek harika olmaz mıydı?

Tek Adımda Kurulum ve Konfigürasyon
Geçmişte bu dirençleri deneme yanılmayla ve manuel olarak ayarlamak, özellikle

  1. 10’dan fazla cihaz bağlarken,
  2. Uzun mesafelerde kurulum yaparken,
  3. Bağlı cihazları değiştirirken,

RS-485 cihaz konfigürasyonunu daha da zor hale getiriyordu. Bu sıkıntı bir yana, deneme yanılmayla manuel olarak yapılan bir konfigürasyon, masraflı kurulum gecikmelerini de beraberinde getiriyordu. Artık mühendisler Moxa’nın patentli akıllı RS-485 teknolojisi sayesinde deneme yanılmaya veda ediyor. Akıllı RS-485, dirençlerin olası konfigürasyon kombinasyonlarını otomatik olarak, tek adımda ayarlıyor.  

​Akıllı Analiz: Anında Olası Nedenleri 4 Kategoriye İndirgeyin

Sistemdeki yaşamsal RS-485 ağlarında sorun giderme, genellikle teknik destek mühendislerinin problemin olası tüm nedenlerini osiloskop ile elimine edebilmesi için sahaya gönderilmesini gerektirir. Bu alışılagelmiş deneme yanılma yöntemi sadece çok zaman almakla kalmaz, aynı zamanda gereksiz masraf da çıkarır. Ama şimdi, yeni akıllı RS-485 teknolojisi sayesinde anında tüm olası nedenler 4 basit kategoriye indirgenerek “sorun gidermenin sorunlarının” çözülmesini sağlar. 

Akıllı RS-485 Ürünlerimiz

Port sayısı: 16
İzolasyon: Yok
Gerilim koruması: 4 kV

Port sayısı: 8
İzolasyon: 2 kV
Gerilim koruması: 4 kV

Port sayısı: 8
İzolasyon: 2 kV
Gerilim koruması: 4 kV

Port sayısı: 4
İzolasyon: 2 kV
Gerilim koruması: 4 kV

RS-485 Çevirici Çözümlerimiz

  • 3 adımda web tabanlı hızlı konfigürasyon
  • Uzaktan denetim için endüstriyel ağ yönetim yazılımlarını destekler
  • USB üzerinden haberleşme parametrelerini kurma ve donanım yazılımını güncelleme 
  • Yedekleme için çift RS-485 port